"Vyhodnoceni výsledku vzdělávání vašich dětí na tripartitních schůzkách s třídními učiteli"

tripartity

Co jsou to tripartity?

Tripartity jsou schůzky, při nichž se ve škole setkávají tři strany – žák, rodič a učitel. Jejich hlavním úkolem je poskytnout prostor dítěti vyjádřit se ke svým učebním úspěchům i neúspěchům, možnost bezpečně sdílet pocity, které ve škole zažívá. Tripartity probíhají v klidném prostředí a domluveném čase.

Dítě je zodpovědné za to, co se ve škole naučí a kolik si toho odnese. Tripartity jsou cestou, která pomáhá vést k zodpovědnosti za vlastní vzdělávání. Společné setkání uvádí učitel, který následně předává slovo dítěti. Dítě by mělo na tripartitách mít hlavní slovo, mluvit nejdéle ze všech zúčastněných. Na něm je, aby rodičům vysvětlilo, co a jak se ve škole učí, co ho baví i nebaví, co mu jde a nejde, kde vidí příležitosti i co mu dělá starosti. Pro děti je to výzva a zkušenost.

I v naší škole nabízíme tuto podobu třídních schůzek.

Již brzy třídní učitel zveřejní termíny tripartit, které budou probíhat v termínu od 26.4.2024 – 3.5.2024. Pro další informace sledujte školní Facebook a školní webové stránky.

Kontakty na pedagogy:

Datum vložení: 3. 4. 2024 11:49