Slovo ředitelky školy

Vloženo: 31.3.2021 | Autor: Jana Bradáčová | Zobrazeno: 48x | Zatím neupraveno

Vážení rodiče,

srdečně Vás všechny zdravím z naší školy a školky stále v "nouzovém stavu".

Věřte, že se nám po dětech opravdu velice stýská. Chtěla bych Vás  všechny  pouze několika slovy pozdravit a informovat o současném dění ve škole.

Provedla jsem konzultace se všemi našimi učiteli a mohu konstatovat, že probíhají různé formy distanční výuky ve všech předmětech základní školy, ale i v různých formách ve školce. Jistě Vás zaujaly akce,  které jste mohli se svými dětmi absolvovat i na území obce.

Chtěla bych touto cestou poděkovat za práci  všem kolegům a kolegyním, za jejich nasazení a chuť výuku zpestřovat novými způsoby a formami. Děkuji také za akce, které podrobně  popsané nalézáte ve Zpravodaji obce Mšené-lázně na webu školy a školky. Jistě jste si povšimli i  krásně jarně vyzdobených prostor a oken našich obou budov.

Všichni pevně doufáme, že situace dovolí po 12. dubnu nástup žáků prvního stupně do škol k tzv. rotační  prezenční výuce. MŠMT bude o potvrzení tohoto záměru informovat v závěru příštího týdne a já budu samozřejmě vzápětí zveřejňovat veškeré informace k zahájení provozu školy na webu a v Edookitu.

Do poloviny dubna také bude probíhat dokončení hodnocení prospěchu a chování za třetí čtvrtletí tohoto školního roku. Žáci jsou  průběžně hodnoceni známkami v kombinaci se slovním hodnocením. Proto také neočekávám "nápor" na uzavírání  čtvrtletní  klasifikace.

Vážení rodiče,  dovolte mi, abych Vám poděkovala za perfektní spolupráci se školou, aktivní komunikaci  s učiteli a vedením školy. V rámci vylepšování fungování synchronních hodin bych Vás chtěla poprosit o pomoc. Jde o  takový  můj postřeh z hospitací napříč hodinami celé základní školy. Velice často se stává, že děti odmítají během synchronní hodiny zapínat kameru, nechtějí navazovat přímý kontakt s vyučujícím ani se spolužáky. Myslím si, že je to velká chyba, a pokud bych byla člověk, který trvá pouze na dodržování striktních pravidel, tak bych musela odcitovat školní řád, ve kterém je povinné v hodinách zapínat kameru. Pomozte nám prosím udržet děti v kontaktu s vyučujícími, doporučte a trvejte na tom, aby si v hodinách děti  kamery zapínaly. Samozřejmě jsou možné výjimky - výpadek připojení, rozbité zařízení atp. Většinou však jde o nedodržování pravidel synchronní výuky a to je pro kvalitu vzdělávání velká škoda. Za oporu a pomoc Vám předem velice děkujeme.

Za kolektiv naší ZŠ a MŠ Vám ještě chci popřát  krásné Velikonoce a pevné zdraví

S úctou

Mgr. Renata Paťukova, ředitelka školy