Vzpomínka na události 17. listopadu 1989

Vloženo: 15.11.2021 | Autor: Jana Bradáčová | Zobrazeno: 64x | Upraveno: 8.12.2021 | Upravil: Jana Bradáčová

Na události z minulosti bychom neměli zapomínat, obzvlášť na ty z minulosti nepříliš vzdálené. Proto si žáci 7. A, 7. B a 8. třídy v rámci hodin výtvarné výchovy zjišťovali informace o 17. listopadu 1989, jehož výročí oslavíme v nejbližších dnech. Dozvěděli se například, že 17. listopadu se slaví Den boje za svobodu a demokracii, že Sametové revoluci předcházely události ze 17. listopadu 1939, že cílem bylo svržení komunistického režimu nebo to, že na počátku všeho stáli studenti. Připomněli si také známá hesla jako „Máme holé ruce“, „Jakeše do koše“ či „Havel na hrad“. Úkolem žáků bylo téma ztvárnit takovým způsobem, aby ho přiblížili svým mladším i starším spolužákům. Jak se jim to podařilo, můžete posoudit sami zhlédnutím fotografií níže.

Mgr. Zuzana Jonáková

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.