Návod k připojení do on-line hodin

Vloženo: 9.12.2021 | Autor: Jana Bradáčová | Zobrazeno: 37x | Upraveno: 9.12.2021 | Upravil: Jana Bradáčová

Vážení zákonní zástupci, žáci,

zde je návod, jak se připojit do online hodin.

V mobilním telefonu doporučujeme stáhnout mobilní aplikaci pro Teams i pro Edookit. Aplikace je zdarma a lépe se v ní připojuje ke schůzkám i ke zprávám. Pokud nefungují na první stažení, zkuste je odinstalovat a znovu nainstalovat. Stejný postup platí pro stolní počítače, tablety a notebooky. Pokud si aplikaci nestáhnete, připojit se můžete, kvalita připojení je horší.

Je zde uvedeno více variant, jak se do online hodin zapojit pro případ, že byste měli napoprvé problém s přihlášením nebo se zobrazením schůzky.

Připojení do online hodin, ke schůzkám:

1. Vyučující Vám pošle odkaz k připojení do hodiny přes Edookit.
    1. Odkaz ve zprávě je aktivní, tj. modrý: otevřete zprávu v Edookitu, klikněte na odkaz, potvrďte jej a budete připojeni.
    2. Odkaz ve zprávě není aktivní, zkopírujte jej do adresního řádku a přejděte na danou stránku. Potvrďte připojení.
  2. Vyučující odkaz do Edookitu neposlal/a, ale v rozvrhu v Edookitu svítí u názvu předmětu v hodině aktivní modrá kamerka.

Otevřete si rozvrh v Edookitu, klikněte na kamerku.

1. Vyučující odkaz do Edookitu neposlal/a, kamerka u hodiny nesvítí.

Otevřete MS Office 365 Teams. Pro přístup použijte školní e-mail*

1. Odkaz na schůzku je v chatu / třídy, skupiny

Tedy otevřete chat, připojte se pomocí odkazu ve zprávě v chatu.

1. Odkaz nemůžete najít, žádná zpráva nepřišla, v chatu nic není.
    1. Nevadí, otevřete MS Office 365 Teamsy - tým – předmět / kanál, připojte se přes kamerku, která u probíhající online hodiny svítí.
    2. Otevřete MS Office 365 Teams – v něm otevřete kalendář, schůzka je v něm vyznačena, připojte se, připojení potvrďte.
  • Vyučující Vám předtím včas poslal/a zprávu, že Vás pozve přímo do schůzky, telefonického hovoru, stačí tedy se jen připojit do Teamsů a čekat na pozvání v chatu. Reagujte jen na pozvání učitele, pokud odpovídáte na pozvánku kamaráda / jiného rodiče do hodiny, je to špatně. Nemusí být kvalitní připojení nebo můžete být dokonce odpojeni.

Pokud se připojujete pokaždé z jiného zařízení, je třeba toto zařízení přidat.

Je třeba se připojit na celou dobu výuky, každá schůzka má tzv. časovou známku, ve které je vidět, kdy a na jak dlouho se dítě připojilo nebo odpojilo, počítá se to do absence.

Docházka do výuky (ať probíhá on-line či off-line)  je v době distanční výuky (tedy rovněž v době, kdy je třídě nařízena karanténa) povinná z nařízení vlády.

Pokud žák ruší výuku záměrným spamováním zpráv, streamováním, vypínáním mikrofonů či jiným způsobem, upozorňujeme, že i zde, jako v běžné výuce, se postupuje podle školního řádu a žákovi může být uděleno výchovné opatření (poznámka, napomenutí apod.).

Zároveň upozorňujeme, že pořizování audiovizuálních záznamů hodin či přímého přenosu hodin bez svolení pedagoga a ostatních zapojených žáků a jejich zákonných zástupců (svolení jednoho žáka nestačí!) nejsou povoleny. A budeme je řešit právní cestou.

Do Edookitu je jiné přihlášení

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.