"Testování SCIO"

SCIO

Zúčastnili se každoročního národního testování SCIO.

Naši deváťáci dosáhli velkého úspěchu!!!

Zúčastnili se každoročního národního testování SCIO. Naši žáci porovnávali svoje znalosti a dovednosti s 21000 žáky základních škol a studenty víceletých gymnázií v českém jazyce, matematice, anglickém jazyce a obecných studijních předpokladech. Letošní testování bylo výjimečné v tom, že se mohly porovnat výsledky testování z 6. třídy a nyní z 9. třídy a zjistit, zda se žáci ve svých znalostech někam posunuli. V porovnání celkových výsledků s ostatními školami nevybočujeme z průměru, ale v matematice naši deváťáci porazili 80 % ostatních účastníků testování. To znamená, že mají lepší výsledky i než část gymnaziálních tříd. Oni sami by to zhodnotili, že je to za cenu potu, slz a krve, kdy někdy podstupují doslova výcvik jak frekventanti námořní pěchoty, ale nyní mají nezávislý důkaz, že všechny oběti za to stojí. Je to dobrá výchozí pozice v přípravě k přijímacím zkouškám, aby se dostali do postavení, kdy si mohou střední školu vybírat. Je jasné, že záleží pouze na nich, zda v nynějším nasazení budou pokračovat, nebo zda usnou na vavřínech a konkurence je předběhne. Každý žák doslal nezávislé zhodnocení svých výkonů ve všech sledovaných parametrech i s radami, jak své výsledky zlepšit. Povzbudivé je, že takřka u všech došlo ke zlepšení výkonů a pracují v souladu se svými schopnostmi, takže využívají svůj potenciál na maximum.

Doslovná citace z analytické zprávy :

Využití studijního potenciálu: Porovnáním výsledků testu z matematiky s výsledky testu OSP jsme zjistili, že ve vaší škole je studijní potenciál žáků v matematice využíván dobře. Výsledky žáků jsou na vyšší úrovni, než jaká odpovídá úrovni jejich studijních předpokladů, učitelé s ním zřejmě velmi dobře zacházejí a žáci pracují nad svoje možnosti.

Deváťákům blahopřejeme, jsme na ně pyšní a držíme jim palce při jejich dalším snažení. VYDRŽTE!!!!

Testování podstoupili i žáci 6.ročníku, a i oni obdrželi zhodnocení svých výkonů. Z analytické zprávy vyplývá, že se naši šesťáci porovnávali s 5000 žáky jiných základních škol a v konečném vyhodnocení se zařadili do průměru. Mají rezervy ve svém potenciálu, takže vyučující mohou – v zájmu žáků – zpřísnit požadavky. Tak se budou moci za pár let vyrovnat letošním deváťákům a možná je i překonat. Budeme je na jejich cestě sledovat, povzbuzovat a těšit se z jejich úspěchů.

Datum vložení: 18. 12. 2023 7:15
Datum poslední aktualizace: 18. 12. 2023 7:16