Informace k provozu od 12. 04. 2021

Vloženo: 9.4.2021 | Autor: Martina Šindelářová | Zobrazeno: 54x | Upraveno: 9.4.2021 | Upravil: Zdeněk Murko
Další informace k otevření ZŠ od 12. 04. 2021

Vážení rodiče,

v souvislosti s otevřením základních a mateřských škol od 12. dubna 2021 dále sdělujeme, že ve vnitřních prostorách školy má každý žák povinnost nosit ochranný prostředek dýchacích cest (chirurgickou roušku, respirátor), po celou dobu pobytu ve škole. Zaměstnanci a jiné osoby (např. pomáhající dítěti při testování) musí mít respirátor.

Pokud nechcete nechat své dítě testovat nebo nesouhlasíte s tím, aby nosilo povinnou ochranu dýchacích cest při výuce, co nejdřívě písemně informujte třídního učitele a dítě neposílejte do školy. Dítě bude z výuky omluveno a třídní učitel se s vámi spojí a domluví s Vámi další postup offline výuky včetně předávání výukových materiálů.

Testování se neprovádí u žáků, kteří:
1. absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí zákonný zástupce prokazatelně doložit. Pokud ji škole nedoloží, tak se žák účastní testování dle harmonogramu školy.
2. doloží negativní výsledek PCR testu na přítomnost viru SARSCoV-2 nebo negativního výsledku antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud tyto osoby nemají příznaky onemocnění COVID-19.

3. absolvování očkování v kompletním schématu a s odstupem minimálně 14 dní od aplikace poslední dávky dle schématu konkrétní vakcíny