Kotva
Tisk
Sitemap
Mapa webu
A
A
A

Zprávy z distanční výuky 1. a 2. třídy

Vloženo: 26.3.2021 | Autor: Martina Šindelářová | Zobrazeno: 33x | Upraveno: 26.3.2021 | Upravil: Martina Šindelářová

 
     Od 8. března se prvňáčci i druháčci připojili k ostatním spolužákům a vzdělávají se distančně. Výuka probíhá stejně jako na podzim přes aplikaci Teams. Na tento způsob výuky si všichni dobře zvykáme, bez problémů se denně přihlašujeme a pracujeme. 
     Při distanční výuce není možné využívat všech metod a způsobů práce, jak jsme zvyklí ze školy. Přesto se snažíme, aby výuka byla pro děti zábavná a učivo si osvojily. Do výuky zařazujeme hry, pohybové aktivity, hudební aktivity, kvízy, soutěže apod. 
     V prvouce pozorujeme počasí a povídáme si o změnách v přírodě. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech se připravujeme na svátky jara – Velikonoce. V českém jazyce se kromě gramatických jevů věnujeme i čtení, kde jsme si připomněli, že březen je měsíc knihy. Každý žák představil svým spolužákům knížku, kterou právě čte, seznámil je s autorem a ilustracemi. V pondělí 15. 3. nás paní z České spořitelny provedla interaktivním pořadem zaměřeným  na rozvoj finanční gramotnosti s názvem Abeceda peněz. Děti se zábavnou formou seznámily s termíny  banka, příjmy, výdaje, účet apod.
     V první třídě děti poznaly další písmenka a v matematice se zdokonalily v počítání do deseti. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech žáci vytvořili krásné obrázky s jarní a velikonoční tématikou, kterými si po návratu k prezenční výuce vyzdobíme školu.  
     Distanční výuka nás sice baví, ale všichni se už těšíme, až se zase sejdeme ve škole!
 
 
Mgr. Daniela Rychetská Nebeská 
Mgr. Andrea Pištorová