Třídní schůzky 12. 9. 2019
4.9.2019

Ve čtvrtek 12. 9. 2019 se konají od 16,30 hodin třídní schůzky pro všechny ročníky.
V kmenových učebnách se od třídních učitelů dozvíte důležité informace vztahující se k organizaci školního roku a také ohledně platného školního řádu s jeho přílohami.

Den Země

Vloženo: 8.4.2019 | Autor: Jana Bradáčová | Zobrazeno: 306x | Upraveno: 30.6.2019 | Upravil: Jana Bradáčová

Den Země aneb Ukliďme Mšeno

Ve středu 24. 4. 2019 se žáci ZŠ Mšené-lázně připojili k celosvětovým oslavám Dne Země (svátek stanoven na 22. 4.), který upozorňuje na ekologické hrozby, učí recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k naší planetě. Celoškolní akce zahrnovala přednášku pana Kubeše (1. – 3. třída Zvyky a tradice, 4. – 9. třída Galapágy a Ekvádor), který se mimo jiné snažil upozornit na nebezpečí, která plynou z nezodpovědného chování k přírodě (odhazování odpadků, netřídění odpadu, vypouštění škodlivých látek do vody, ...), a ukázal žákům jedna z posledních míst, která ještě člověk svým jednáním nezničil.

Ve zbytku dne měla každý třída naplánované environmentální aktivity například využití odpadu jako druhotné suroviny nebo výrobu hmyzího hotelu.

Žáci 6. třídy se rozhodli zrealizovat dlouho plánovaný úklid obce, konkrétně prostor kolem rybníčku u dětského hřiště/ pod mostem. Den předem v rámci výtvarné výchovy vytvořili vlastní cedule upozorňující na škodlivost a nebezpečnost odpadu vhozeného do rybníku pro tamní zvířata, které byly následně zalaminované a přibité na kůly. Ve středu po skončení přednášky jsme se vybavili pytli na odpad, gumovými rukavicemi, elánem a dobrou náladou a vydali jsme se k rybníku. Vybrali jsme vhodná místa pro umístění cedulí, zatloukli jsme je do země a pustili jsme se do úklidu odpadků kolem rybníku.

Už po chvíli bylo jasné, že jsme si zvolili dobré místo, jelikož pytle se začaly brzy plnit. Na břehu rybníčka i na sousední louce jsme posbírali hromadu odpadků, kterou jsme navršili na prostranství nedaleko, a požádali jsme pana starostu, aby zajistil její odvoz. Po vypršení určeného času byli někteří z nás špinaví a trochu unavení, ale okolí rybníčku vypadalo mnohem lépe, takže jsme byli všichni spokojení.

Akce se vydařila, doufáme, že alespoň někoho inspirujeme k tomu, že udělá těch pár kroků navíc a vhodí odpad do koše a ne na zem. Rádi bychom na konci školního roku vyrazili uklidit i další místa v naší obci, aby se nám zde lépe žilo. Snad nebudeme mít zase tak plné ruce práce jako dnes.

žáci 6. třídy a tř. uč. Jonáková